V dnešní době už není skoro žádné umění se před někým svléknout. Co však umění je, abyste dokázali svléknout svou duši. Ukázat někomu všechno, co ve vás je. Všechny bolesti, zklamání, radosti i vášně. Lidé se toho přirozeně bojí, protože když jsou před někým sami sebou, je pak snadné jim ublížit. Ten risk však za to stojí, protože to je základním faktorem každého vztahu.

Risk je zisk

Není nic těžšího než riskovat to, že vám bude ublíženo. Rozhodnout se, že ten risk stojí za to, abyste dali pryč všechny masky, které na sobě máte a pustili na světlo toho, kým opravdu jste. Většina lidí má jenom málo blízkých, kterým byla schopná se takhle otevřít. Někteří vůbec žádného, protože se bojí. Uzavřeli se v sobě, aniž by si uvědomili, o co se tím připravují.

Souznění duší

Když najdete někoho, před kým se ukážete takový, jací jste, a on udělá to samé, posune to vztah na úplně jinou úroveň. Jak přátelský tak partnerský. Tyto dvě skupiny lidí mají být nejbližší lidé ve vašem životě, ale jak můžete očekávat, že s někým budete souznět, když mu neodhalíte sami sebe? Vztah, který je založený na tom, že obě strany mají masky, nemůže trvat moc dlouho. Jednou se rozbije, protože to není skutečný vztah.

Vybírejte si lidi

Samozřejmě se zase nemusíte odkrývat každému, koho potkáte. Člověk, před kterým ukážete všechno, co v sobě máte, by měl být někdo velmi speciální. Někdo, kdo si zaslouží vaši důvěru v to, že stojí za to, aby viděl vás a ne jenom uměle vytvořenou a nasazenou masku.

Chce to čas

Proces, kdy někomu odhalíte vaše nitro, netrvá jenom pár dní. Je to spíše takový běh na dlouhou trať. Chce to spoustu poznávání a nakloněných srdcí. Každý člověk toho v sobě má spoustu a takové věci se ukazují postupně, až jednou dojdete tam, kde zjistíte, že někdo o vás ví už úplně všechno. A pokud někdo vás zná skrz naskrz a pořád vás má rád, můžete si být jistí, že ten člověk je ten pravý, který má kráčet po vašem boku na cestě životem, buď jako přítel nebo partner.