Není nic lepšího než čerstvý vzduch ve vysokých horách. Jeden z těch kouzelních hor, které Majkl ma velice rád jsou Alpy. Néjen že můžete jít na turistiku ale taky můžete vychutnat speciality z místních restaurací a ochutnat jídlo tohoto regionu.

Jeden z těch jednoduchých a úžasné specialit z Alp je Käsespätzle nebo sýrové spätzle nebo spaetzle nebo špecle. Majkl ukazuje v tomto videu, jak snadno připravit tento chutný pokrm.

Recept pro 5 osob
Složení:
500 g hladké mouky
6 středně vejce
250 ml vody
1/4 lžičky strouhaného muškátového oříšku čerstvě
1 lžička soli, nebo sůl podle chuti

U sýrů, Majkl doporučuje bergkäse nebo pokud není k dispozici ve vašem místním supermarketu, pak použijte zralé Gouda.

Pro skvělou křupavou chuť, Majkl doporučuje 4 velikosti střední cibule

Příprava:
Cibule oloupeme cibuli a nakrájíme na tenké plátky. Posipeme cibulový kusy s hladkou moukou a obalíme dobře. Prostřednictvím cedník, odebrat nadbytečné mouku. V předehřáté pánvi, přidáme olej na smažení (Majkl používá slunečnicový olej) a ujistěte se, že přikrejete celé dno pánve. Jakmile je olej horký, přidejte cibuli. Neotáčejte, dokud jedna strana není zlatá. Poté, otočte, několikrát, dokud nebudete mít cibule chřupavou ze všech stran. Dejte cibule do cedník, a použíte papírové ručníky v dolní části a nechat cibule vychladnout.

Pro Spätzle smíchejte vejce, vodu, sůl a strouhaný muškátový oříšek. Poté přidejte mouku po částkách, až budete mít hustí těsto.

Přes hrnce s vroucí vodou, přidejte špecle těsto na špecle stroji. Proveďte jednu dávku najednou. Jakmile se voda začne se vařit, odstraňte Spätzle z vařící vody a do studené vody. Po jedné minutě vyjměte z studené vody. Pak pokračujte s druhou várkou špecle.

V pánvi, přidáme 2 lžíce oleje na smažení a 50 g čerstvého másla. Jakmile se máslo dozlata, přidejte špecle do pánvi. Nechceme, smažit ěpecle, chceme pouze ohřát ti ěpecle. Jakmile jsou teplé, přidejte nastrouhanou bergkäse. Míchejte, dokud se sýr nerozpustí.

Podáváme a Bon Appetit!

Láska prochází žaludkem, tak proč si něco dobrého neuvařit, neupéct, nepřipravit. S fantazií se dá připravit výborný porkm, ale občas dochází inspirace a tím pádem je potřeba zabrouzdat po receptech. V rubrice fajn recepty na holcina.cz najdete nepřeberné množství rad a tipu na přípravu výborného jídla. Pokud hledáte přípravu levných jídel, rychlých jídel, nebo skutečnou gurmánskou špičku, tak si prohlédněte video recepty v naši databázi. Přejeme dobrou chuť!

Zapojte se do dění a zanechte pod příspěvkem komentář, nebo názor. holcina.cz